![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14072249
*
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2021
kl 19:34:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/7 03:16:24
1
300 kr
4/7 19:28:06
2
400 kr
5/7 11:43:39
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13
-
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03
-
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19
*
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Läs mer om Ella Hägg-Bolin
nr 1407 2249
Ella Hägg-Bolin
(1872-1954), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1933. Olja på duk, 47x40, yttermått inklusive ram: 59x52 cm
Ella Hägg-Bolin, svensk målare och tecknare född 1872, död 1954.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/7 03:16:24 | 1 | 300 kr |
4/7 19:28:06 | 2 | 400 kr |
5/7 11:43:39 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Ella Hägg-Bolin
Ella Hägg-Bolin, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1872, död 1954.Läs mer om Ella Hägg-Bolin
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor blomsterstilleben blomstilleben ella hägg-bolin kvinnlig konstnär olja olja på duk oljemålning oljemålningar stilleben svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6301 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:13 -
6268 Oljemålning
A Fraugde, Marin. Signerad. Olja på duk, 64x98 cm,..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 20:53 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:04
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:43 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:03 -
6308 Oljemålning
Anna -Katarina Hermansson. Signerad, daterad -1, k..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 18:19